Azla Mutlu Olmanın Yolu

Azla Mutlu Olmanın Yolu

admin     15-05-20     Genel     Azla Mutlu Olmanın Yolu     27 Defa Okundu

İnsanların hayattaki planlaması her zaman daha fazlası olması adınadır. Şöyle etrafınıza baktığınız da parası olan ya da olmayan kim varsa herkes daha fazlasına sahip olmak adına didinip dururlar. Üstelik bunun bahanesi olarak da insanın doğası örnek gösterilir. Bu normal bir durummuş gibi kabullenilir. Herkes karı ve koca olmakla birlikte daha fazlası için nefes almadan gece gündüz çalışıp didinirler. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir şey vardır ki hayatımızı para kazanmaya odakladığımızda bu kez de hayattan keyif almayı unuturuz ve kazanmış olduğumuz paranın da keyfini bir türlü süremeyiz.

İnsanın amacı daha fazla çalışarak daha fazla kazanmak olduğu için ihmal ettiğimiz tek şey zamanımız olmayacağı gibi sağlığımızı da ihmal ediyoruz. Bugün etrafınızdaki insanların geneline baktığınız da hepsinin adeta bir stres küpü olduğunu görebilirsiniz. Bu da stres altında yaşamak ve sağlıksız bireyler anlamına gelmektdir. Sonrada yaptığımız tek şey kazandıklarımızın büyük bir bölümünü yine sağlığımız için harcamak oluyor. Bu bir anlamda kısır bir döngü ve öğretilmiş bir gerçek.  Peki aradan yıllar geçip geriye doğru baktığımız da acaba kendimizi hiç mutlu iken görebiliyor muyuz? Tabiki de hayır. Tam tersine daha fazlasını kazanabilmek için kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Şimdi benim size tavsiyem senin daha fazla listende neler var bir gözden geçirmen.

Ev mi yoksa daha büyük bir ev mi?

Araba mı yoksa daha lüks bir arabamı?

Ayakkabımı yoksa daha fazla ayakkabılar mı?

Kıyafet mi yoksa daha fazla kıyafetler mi?

Mobilya mı yoksa daha iyi mobilyalar mı?

Bunlara sahip oldunuz diyelim o zaman ne olacak? Kendinizi tatmin olmuş hissedecek misiniz? Elbette buna da hayır. Çünkü bunlarında daha iyisi var. Örneğin daha iyi bir cep telefonu almanız gerekiyor.  Bu arada kaybettiğiniz tek şey kendiniz ve ömrünüz…

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Sohbet - Sohbet - Sohbet - Sohbet - Mobil Sohbet - Sohbet - Sohbet - Forum -