Evlilik Mutlu Olmak mı?

Evlilik Mutlu Olmak mı?

admin     13-06-20     Genel     Evlilik Mutlu Olmak mı?     112 Defa Okundu

İnsanlar evlenmeye karar verdiklerinde kafalarındaki düşünce ömür boyu mutlu bir şekilde yaşayacak ve zamanı geldiğinde öleceklerdir. Ancak zaman ilerleyip yıllar geçmeye başladıkça bu fikirde giderek değişecektir. Çünkü içinde bulunduğunuz her yıl bir önceki seneye göre biraz daha değişiyor ve yükünüz ağırlaşıyor. Dolayısıyla bu ağır yükün altından kalkabilmekte öyle kolay olmuyor.

Evlikler bundan önceki senelere bakarsak biraz daha fazla artış gösteriyor ancak aynı şekilde boşanmalarında her yıl biraz daha artmış olduğu görülüyor. İl olarak bakarsak en çok evlenen şehir Kilis ve ağrı en düşük evliliklerin yaşandığı şehir ise Kastamonu, Gümüşhane ve Tunceli oldu.

Sohbet Sitesi Giriş

Günümüzde ortalama evlilik yaşına bakarsak erkekler 27 yaşında kadınlar ise 24 yaşında. Yani kadın ile erkek ortalama olarak 3,5 yaş gibi bir farkla evlilik gerçekleştiriliyorlar.

Şimdi yukarıdaki bilgileri aslında vermemizin nedenine gelecek olursak eskiden evlilik yaşı daha düşüktü ve aynı oranda boşanmaların sayısı da bir o kadar azdı. Bizim kültürümüzde evlilik farz boşanmak sünnet diye bilinir dolayısıyla eskiden insanlar ayrılmamak için her türlü şartları denerlerdi ve mahalle baskısı bu noktada en üst seviyedeydi. Günümüzde ise artık kadın ve erkek neredeyse birbirine tahammül edemez oldu. Bir çok evlilik yalnızca çocukları mutlu edebilmek için sürdürülüyor diyebiliriz.

Evlilikteki mutsuzluğa ise maddi olanaksızlıklar ve ya fikir ayrılıkları neden oluyor. Evlilik öncesinde kafada çizilen pembe tablolar yerini gözyaşına bırakmaya başlayınca artık pişmanlıkta kendisini gösterecek ve boşanma isteği başlamış olacak.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Sohbet - Sohbet - Sohbet - Sohbet - Mobil Sohbet - Sohbet - Sohbet - Forum -