İlişkide Esnek Olmak

İlişkide Esnek Olmak

admin     10-06-20     Genel     İlişkide Esnek Olmak     109 Defa Okundu

İlişkide esneklik konusunu işlemeden önce herkesin bilmesi gereken konu aslında şudur. Dünyada birbirimizle yaşamaya mecburuz ve bir arada yaşayabilmemiz ve bundan keyif alabilmemiz için yaşadığımız ilişkilerde her zaman esnek bir şekilde hareket etmemiz gerekiyor. özellikle empati kurabilmek bu anlamda oldukça önemlidir. hayatınız içerisinde karşınıza  çıkacak olan enerjinizi boşaltabilecek kapasitedeki insanlar olabilir. Adeta bir enerji vampiri olarak tanımlanan bu inanlarla baş etmenin tek çaresi de onları hayatınızdan çıkarmak. Ancak bazen de hayatımızdan çıkarmak istediğimiz lakin çıkaramadığımız insanlar olabilir.

İşte bu tip insanlar için yapmanız gereken şey onlarla iletişim kurmaya ve zaman geçirmeye çalışmak olmalıdır. Onlarla zamanı ne kadar iyi geçirirseniz onları da anlamanız daha kolay olacaktır. Onlar hayata karamsar bakmayı tercih eden insanlar olabilirler bu nedenle de karanlık tarafta kalmayı seçmişlerdir. Aşağıda ilişkilerde esneklik noktasında işinize yarayacak birkaç yöntemden bahsetmek istedik.

Karşınızdaki insanı dinleyin

Kiminle iletişim kurarsanız kurun mutlaka onu dinlemeyi bilmelisiniz. Eğer ki siz karşınızdakini dinlerseniz o zaman herkesle anlaşabilirsiniz. Karşınızdaki insanları dinlediğiniz de ona vermiş olduğunuz değeri de göstermiş olursunuz.

Bir Kere Konuşun İki Kere Düşünün

İnsan bir kere konuşmadan önce iki kere düşünmesi gerekir. Sonunu düşünmeden konuştuğunuz söz karşınızdaki insanı istemeden kırabilir. Bu durumda da karşınızdakinden tepki almanız normaldir. Uzlaşmacı bir yapıya sahip olmak her zaman önemlidir. Karşınızdakini kafanızı sallayarak tasdiklemeniz dahi onunla uzlaşmak için sevk edecektir.

Çözüme Yakın Olun

Bazı insanlar vardır ki onların zor karakterler olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle de çözüm aramak için yanaşmazlar.

Empati Kurun

Kendinizi karşınızdakinin yerine koymak empati yapmaktır. Bunu yaptığınız da birçok sorunu da başlamadan halletmişsiniz demektir. Karşıdaki insanı anlayabilmenin en kolay yolu budur.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!

Sohbet - Sohbet - Sohbet - Sohbet - Mobil Sohbet - Sohbet - Sohbet - Forum -